Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees suursaadik Mart Helme leiab, et sotsiaaldemokraatide pühapäevane otsus jätkata praeguses võimuliidus tähendab stagnatsiooni süvenemist Eestis ning kuhjunud probleemide edasist lahendamatust.

„Sotside käitumine iseenesest on olnud väga mage – minna vastumeelselt  koalitsiooni, mida kohe esimesest päevast peale hakati kritiseerima ei ole küps poliitiline käitumine. Sellele lisandus (Jevgeni) Ossinovski esimeheks tõusmise järel kaks kuud kestnud väljapressimiskampaania, mis, nagu  tänaseks selge on, polnudki midagi enamat, kui sooja õhu võngutamine  meedias ja erakonna esimehe egotripp,“ ütles Helme pühapäeval.

„Tänase otsuse tulemus on, et Ossinovski bluffis ja tema bluff paljastati, sotsid on edaspidi valitsuses koalitsioonikaaslaste jalamatiks, sest kõik teavad, et neil ei jätku põhimõttekindlust oma seisukohtade kaitsmisel endale  kindlaks jääda. Ühtlasi on Ossinovski end maha mänginud partei liidrina,  kuna lubas asju, millele tal tegelikult polnud katet.“

Konservatiivne Rahvaerakond peab kahetsusväärseks, et hoolimata  kosmeetilistest parandustest koalitsioonileppesse ei ole vähimatki  lootust, et praegune ebakompetentne ja teotahtetu valitsus suudaks adekvaatselt lahendada ühiskonna ette kuhjunud probleeme. Ühtlasi on kahetsusväärne, et viimaste nädalate spekulatsioonides nähti lahendust  probleemidele vasakpoolses valitsuses, kuna meile on ilmne, et ka  taoline kooslus ei tooks vajalikke muutusi. Eestit saab edasi viia vaid  valitsus, kuhu on kaasatud värsked poliitilised jõud ja nende pakutud lahendused.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu toetas pühapäeval erakonna praeguses valitsusliidust jätkamist. Valitsuse püsima jäämise poolt hääletas 35 volikogu liiget ja 25 arvas, et sotsiaaldemokraadid peaksid otsima teistsuguseid poliitilisi võimalusi oma ideede realiseerimiseks.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama