Täna kell 15 on riigikogu päevakorras peaminister Jüri Ratasele esitatud arupärimine, milles Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) soovib vastust, miks on valitsus andnud Euroopa Komisjonile nõusoleku võtta 2018. ja 2019. aastal vabatahtlikult vastu 80 immigranti. 

EKRE aseesimehe Jaak Madisoni sõnul soovib fraktsioon peaministrilt selgitust, miks tahab valitsus antud 80 immigranti arvata nende 550 inimese sekka, keda lubati vastu võtta kahe aasta jooksul alates 2015. aasta septembrist.

„See leping kehtis kaks aastat ning on praeguseks kehtetu. Eesti riigil pole mingit vajadust ega põhjust võtta vastu uusi moslemi-immigrante. Valitsus võlgneb oma rahvale selgituse, miks allutakse Euroopa Komisjoni survele,“  ütles Madison.

Madisoni sõnul on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon seisukohal, et mõistlikum on abistada sõjapõgenikke kriisikolletes ja põgenikelaagrites ning mitte tuua neid võõrasse riiki ja kultuuri, kus kohaneda suudavad vähesed.

„Samuti leiab meie fraktsioon, et Eesti peaks olema solidaarne Ungari, Tšehhi ja Poolaga, kes ei ole Euroopa Komisjoni kohustusliku kvoodisüsteemiga nõus. Ka naaberriik Läti ei kavatse täiendavalt pagulasi vastu võtta,“ ütles Madison.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon kujundab uue pagulaste vastuvõtukava küsimuses seisukoha reedel, 12. jaanuaril. 

„Praegusel koalitsioonil – Keskerakond, SDE ja IRL – on võimalik komisjonis näidata, kas nad julgevad Brüsseli jõupoliitikale vastu astuda või jätkavad samasugust liberaalset ja vastutustundetut immigratsioonipoliitikat nagu Reformierakonna valitsus,“ ütles Madison. 

Seotud lood : EKRE arupärimine: miks jätkab riik kvoodipagulaste vastuvõtmist?

 

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama